Oprava zdí s výmalba kabin

Vlhkost to je prevít a nevyhnuli jsme se jí ani v suterénu sokolovny. Po novém roce začala oprava zdí v kabinách, chodbě a kabině tozhodčích a nyní je hotovo. Vše je tedy připraveno na první jarí utkání.

Stavba nové garáže

Na konci sezóny 2023 se nám podařilo dotáhnout do konce stabu garáže pro vybavení hřiště. Tak ať slouží co nejdéle.

Podzimní část sezony 2023/2024 skončila

A-Mužstvo zakončilo podzimní část na 6.místě se ziskem 19 bodů.

Mladší žáci jsou v polovině sezóny těsně za středem tabulce na 11. místě

Starší a mladší přípravka se také drží statečně a všichni se už těší až vypukne příprava na jaro.

Děkujeme všem divákům za přízeň a přejeme všem mnoho zdraví a těšíme se na vaší přízeň i v roce 2024.

Hodnocení sezóny – mladší přípravka

Sezonu 2022/2023 jsme začali s lehkými obavami neboť 6 hráčů nám odešlo do starší přípravky. Naštěstí se nám tuto ztrátu podařilo zacelit vice méně hned na začátku podzimu, kdy nás posílili 4 noví hráči. Na podzim se nám opět podařilo umístit na “bedně”, takže po skvělé sezoně 2021/2022 jsme měli i výborný podzim 2022.

Díky těmto výsledkům nás na jaře 2023 čekala elitní skupina nejlepších týmů. Pres zimu jsme dvakrát týdne trénovali v nafukovací hale a snažili se nejen zdokonalit v prací s míčem, ale začali jsme trénovat i nové dovednosti – házeni autu, hlavičky, rozehrávka přes gólmana atd.

Jaro 2023 jsme nezačali nejlépe, měli jsem hodně nemocných a některé zápasy jsme odehráli oslabeni, což bylo v této elitní skupině znát. Přesto jsme s žádným týmem nepropadli. Hráli jsme vyrovnané zápasy a po překonaní nemocí se nám podařilo vyhrát těžké a prestižní utkání. Porazili jsme například tým Říčan, Vyžlovky, Struhařova i Svojetic. Nakonec z toho bylo krásné 4 místo v tabulce, což považujeme v této elitní skupině za úspěch.

Kluci mají chuť do trénovaní, což je skvělé a snažíme se jim to zpestřit účasti na turnajích, kterých se pravidelně účastníme. Máme skvělou podporu od rodičů, a už teď se těšíme na letní soustředění a příští sezonu.

Za trenéry Lukas K.

Odkaz na výsledky – Rozpis a výsledky | Praha – východ › 2022 H1H – SPORTNECT OP MP H o titul | Soutěže | FOTBAL.CZ

Hodnocení sezony 2023 – Muži

Fotbalový tým mužů zakončilo ročník 2022/2023 na krásném 6. místě, jen 8 bodů od stupňů vítězů, a to není vůbec špatný výsledek.

Výsledky mužského týmu vypadal trochu jako na houpačce. Na začátku podzimní a jarní sezony samé prohry, pak velká změna a sbírání bodů. Možná se to může zdát zvláštní, ale pokud se podíváme na rozlosování soutěže, pak je zřejmé, že na začátku obou polovin jsme hráli především s těmi silnými soupeři a následně jsme změřili síly s těmi průměrnými a horšími týmy, což se také ukázalo na výsledné tabulce.

Důležité pro tým bylo, že se začalo pravidelně trénovat a jak v zimní přípravě, tak i v jarní části sezony jsme se scházeli na trénincích v hojném počtu. Poměrně zásadní je pak účast v jednotlivých zápasech. Tam kde jsem se sešli v plném počtu, jsme byli v zápasech vždy minimálně vyrovnaným soupeřem, což se ukázalo i ve Struhařově (vítěz celé soutěže), kde jsme sice prohráli, ale zápas to byl naprosto vyrovnaný.

Těšíme se tak na další ročník a jsme plní očekávání, zdali se nám podaří navázat na letošní poměrně úspěšnou sezonu ve 3.třídě.

Na závěr mi dovolte poděkovat všem divákům a přátelům našeho týmu za přízeň a podporu. Velmi si toho vážíme.

A v srpnu na trávníku zase ahoj.

Tomáš Bergmann

Hondocení sezony 2023 – školička

S trenérskou činností jsem dosud neměl zkušenost. Tato sezóna pro mne byla první. Práce s těmi nejmenšími není snadná, ale baví mne a dává mi smysl. Fakt, že se řada dětí během roku více než zdvojnásobila, mne utvrzuje v tom, že to děti baví. Že fotbalovou školičku navštěvují rády.


Sezónu jsem začínal s osmi dětmi. Zhruba polovinu tvořili chlapci, kteří již měli zkušenost s fotbalem
z minulého roku. Druhou polovinou byli kluci mladší. Bez zkušeností. Končíme ji v osmnácti. Což je dobrý základ pro další rozvoj fotbalu v Mukařově. Účast na trénincích byla hojná. Během zimních měsíců jsme trénovali v hale. Začínali jsme spíše pohybově a do her více a více zapojovali hry s míčem. Trénovali jsme přihrávky. Střely na bránu. Kličky. Starší chlapci byli důraznější, rychleji reagovali. Jsou připraveni na přechod do starší skupiny. Snažil jsem se tyto skupiny oddělovat. Každý trénink ukončujeme fotbalovým zápasem v menších skupinkách. Děti tak mají větší možnost se prosadit. Každý vstřelený gól je pak motivuje k dalším výkonům. Uplynulý rok hodnotím pozitivně a v trenérské činnosti chci pokračovat. Zhruba polovina dětí naše řady opustí a posune se do mladší přípravky. Další děti budou přicházet.

Na závěr chci poděkovat rodičům, kteří nás v naší činnosti podporují. Vozí nám děti a dávají nám svou
důvěru.

VAVŘINA Michal

Hodnocení sezony 2023 – Starší přípravka

Minulá sezóna (2021/2022) byla pro starší přípravku složitá. Hodně jsme bojovali s nemocemi a s účastí, spoustu zápasů jsme museli překládat. Všichni soupeři nám vyšli vstříc a za to jim patří velký dík.

Na začátku sezóny 2023 s námi začali trénovat noví kluci a kádr se stabilizoval, avšak ve skupině se Struhařovem, Louňovicemi, Ondřejovem (který má v naší kategorii děti na 2 mužstva) nebo Vyžlovkou, se nám podařilo uhrát jedinou výhru a jednu remízu. Jarní část sezóny jsme tedy hráli ve slabší skupině. Nové kluky se nám podařilo zapracovat do kádru i díky tradičnímu zimnímu soustředění a jarní část se nás na každý zápas sešlo deset až dvanáct, což bylo oproti předchozí sezóně skvělé. Snažili jsme se všechny kluky včetně nově příchozích v zápasech střídat a navyknout je na herní tempo. První dva zápasy se nám porařilo vyhrát a kluci si začali věřit. Třetí zápas proti Hrusicím byl náročný a vyrovnaný, ale přiklonilo se k nám štestí a asi půl minuty před koncem jsme dali gól na 10:9. Po sérii 8 vítězství jsme poslední dva zápasy prohráli s týmy z Radošovic a Přišimas.

Na začátku sezóny jsme takovéto výsledky ani nečekali. Celkově hodnotíme sezónu velice pozitivně. Nejenom kvůli výsledkům, ale zejména kvůli zapojení všech kluků do zápasů. Máme radost z toho, že se klukům v zápasech dařilo hrát fotbal, nahrávali si, dokázali si pomoct s gólmanem a makali.


Na závěr bychom chtěli poděkovat všem rodičům za podporu během celé sezóny a za povzbuzování na všech zápasech.

Martin Kříž a Jan Kalaš  

Odkaz na jarní skupinu
https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/50e4fb3e-f557-461b-a1b6-eea168787e00?programFilter-team-id=124a76fe-0a8a-470d-8f82-2f68bc9e4a4d

45. ročník – shrnutí a poděkování

Vážení a milí účastníci pochodu, vážení organizátoři,

Dovolte mi touto cestou všem poděkovat za skvělý 45. jubilejní ročník Mukařovské kecky, který byl v mnoha směrech zajímavý.

Nejprve se podařilo předělat celou grafiku pochodu, shromáždit mnoho historických materiálů a dat a postavit webové stránky, které si kecka k jubileu určitě zasloužila. Dále jsme sjednotili popisy tratí a vytiskli vše v novém kabátu a s novým logem. A nakonec se podařilo dát dohromady i krátkou historii pochodu, kterou dostali všichni účastníci do ruky na startu a jejíž plnou verzi najdete na webu www.mukarovskakecka.cz. Za tu grafickou část moc děkuji Rudovi Semanskému a za pomoc s historií moc děkuji paní Evě Brůhové.

Další cíl, který se podařilo splnit byla zlepšená propagace pochodu. Informace o kecce se tak objevila jak na FB skupinách okolních obcí a Mukařova, tak i v obecním zpravodaji a soukromém regionálním časopisu Zápraží nebo na webu pochody.cz. Za to si dovolím poděkovat paní Kvasničkové z časopisu Zápraží, která o nás napsala krásný článek. Panu Ježkovi, který se stará o portál www.pochody.cz.  A všem pracovníkům obce Mukařov a obecního zpravodaje Mukařov-Srbín-Žernovka za skvělou spolupráci.

Další dobrou zprávou pro nás pro všechny byl fakt, že i přes to, že nám vypadli někteří stálí podporovatelé, tak se podařilo najít poměrně rychle náhradu a s organizací celé akce nakonec nebyl větší problém. Toho si opravdu upřímně vážíme a je to také příslib do budoucna, že bude tato krásná událost dále pokračovat. Dovolím si, proto v této části článku poděkovat všem, kteří celou akci organizují, značí trasy, zajišťují občerstvení, zajišťují kontroly nebo pomáhají s organizací na startu a v cíli. Je jich velká řádka, a tak nebudu jmenovat. Dámy a pánové za vedení TJ Sokol Mukařov Vám hluboce a pokorně děkujeme. V neposlední řadě patří poděkování našim podporovatelům a tím je obec Mukařov a pekařství Frydrych v Říčanech.

Absolutně skvěle nám letos vyšlo také počasí.  Slunečno, sucho, teplota do 20 stupňů celsia, to jsme si snad ani nemohli přát, a přesto se to podařilo.

Všechny výše zmíněné skutečnosti se podepsali i na poslední zajímavosti a tou je účast, která byla skutečně výjimečná. Cestu na start 45. ročníku Mukařovské kecky si letos našlo rekordních 846 chodců a s nimi se na start vydalo nespočet psů, ale hlavně skvělá nálada. A proč mluvím o rekordu? Jedná se totiž o druhou nejvyšší účast v historii. Lepší už to bylo jen v roce 1981 a to už je opravdu hodně dávno. Vám všem, kteří jste si našli čas a absolvovali jste některou z tras 7, 15 a 25 km patří veliký obdiv a obrovská pochvala. Děkujeme uctivě a jsme hrdí že všichni Zdrávi došli!

Na trasu 7 km se vydalo báječných 501 lidí, na 15 km trasu 279 lidí a 25 km trasu absolvovalo skvělých 66 vytrvalců.

Závěrem snad jen už popřát celému pochodu mnoho úspěchů do kulaté padesátky, ještě jednou všem uctivě poděkovat a začít se těšit na další ročník. Všem, kteří dočetli až sem přeji krásné léto.